Regisztráció    Belépés    Fórum    Taglista   Keresés    GyIK

Fórum kezdőlap » Szervizek, műhelyek, bontók, benzinkutak

Fórum szabályok

Technikai, műszaki fórum, túlzott offolásért büntetés, kitiltás járhat!
Szerzői jogvédelem alá tartozó tartalmakat ne kérjetek és ne is tegyetek közzé!

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 91 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Fórumtémák
 Hozzászólás Elküldve: 2015.07.08. 20:32 
Adminisztrátor

Szia!
Ki-be kapcsolgatást két dolog okozhat:
A manuális klíma kikapcsol, ha a külső hőmérséklet 4°C alá csökken. Mivel írod, hogy hülyeségeket mér a hőmérő, a ki-be kapcsolgatást is ez okozhatja.
Vagy a másik, a hűtő. Ha nem megy a hűtőventillátor, vagy el van tömődve a klíma hűtője, akkor is kikapcsol amikor túlmelegszik. Mivel főleg melegben jelentkezik, akkor ez is nagyon esélyes.

Kártyát meg lehet javítani. Én is megjavítottam a sajátomat. A 10e Ft-os kártyát nem biztos, hogy a szerviz fel tudja programozni.

Vissza a tetejére 
 Profil Privát üzenet küldése  

Hozzászólás Elküldve: 2015.07.31. 14:41 

Üdv minden régi és új tagnak és renault-os embereknek! Segítséget szeretnék kérni! 2002-es 1.4,16Vmegane-hoz. A hidegindításom nem jó volt,nehezen indult elsőre. A fórumon olvastam a tennivalókat és kipróbáltam. Pillangószelep tisztítás,szívósortömítés csere,alapjárati motor tisztítás. Összeraktuk,beindult,de jobban pörgött a kelleténél és visszaállítottunk a pillangószelep állító csavaron. Másnap reggel indítom,ugyancsak pörög és hullámzik,amíg be nem melegszik. Melegen beáll az alapjárat. Mi lehet a baj? Új NGK-gyertya van benne. Köszi előre is a választ.

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2015.08.21. 09:41 

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni, hogy a Megane II hátsó ajtó kárpitot, hogy lehet levenni?
Köszi:Stewe

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2015.09.26. 07:49 

Sziasztok!
Rég jártam itt, de megoldódott a klima problémám, leirom a megoldásomat, hátha valaki egyszer igy jár!
Mint megtudtam a külső hőmérséklet érzékelőnek a tükörben elvileg nincs köze a manuális klimához, tehát tovább ment az agyalás, hogy mi okozza a nagy melegben, dugóban, vagy csak álló helyzetben a klima ki be kapcsolását! el kezdtünk agyalni a barátommal, hogy ezek szerint valami túl melegszik, és igen, a lökháritót levéve a hűtőt szemügyre véve érezhetően forró volt, sikerült kicsit le akasztani, és lám át sem lehetett látni rajta a két hűtő olyan közel van egymáshoz, hogy az szinte teljessen el tud dugulni!Jött a slag, és az átmosás, iszonyat mi jött ki a bordák közül, és amint ezt megcsináltam a klima bekapcsolása után a hűtő alja már nem forró, hanem hideg lett, és el is kezdett szépen dolgozni a klima! voltunk nyaralni abban az iszonyat nagy melegben 35 fokban és dugóban állva is nagyon szépen dolgozott!Tehát egy jó tanács,időnként a hűtőket át kell kivülről mosni, remélem valakinek hasznára jön az általam tapasztalt dolog, és mielőtt drága alkatrészekre költ egy egyszerű karbantartással letudja a problémát!

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2015.10.30. 11:42 

Sziasztok!Elméleti segítséget szeretnék kérni valakitől.
Az autó (scenic '99 1.4 16v) hátulja hirtelen lejjebb került kb 10-12 cm-t.Oldalról nézve olyan,mintha benne hagytam volna néhány zsák cementet.Hátsó híd?Lengéscsillapító?Mindkettő?Egyik sem?

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2015.11.05. 20:22 

Sziasztok! Bocsi ha esetleg nem jó helyre írok, de most regisztráltam és meg ismerkedek a fórummal. Mielőtt valaki megkérdezne hogy mit keresek itt, hát van némi Renaultos problémám nekem is és arra keresek segítséget esetleg útbaigazítást.
Pár hónapja vásároltunk fiamnak egy Renault Megane II 1.5 dCi 63LE motorral és szerre cserélgetem a fogyó alkatrészeket rajta. Már túl vagyok az féktárcsák és betétek, majd a hátsó fékbetétek cseréjén és a télre való felkészüléssel sorra kerültek a szűrők is ami már nem volt így elsőre egyszerű mivelhogy még nem volt dolgom Renoval, de most már megtaláltam a nyitját a dolgoknak, csak egy dolog nem tiszta még és ezert is fordulok segítségért. Amióta ki cseréltem az üzemanyag szűrőt azóta időnként nehezebben indít, amit addig soha nem tett. Latom is az egyik üzemanyag csőben hogy levegő kering a rendszerben, kérdésem az lenne hogy lehet-e valahol levegőztetni a rendszer, vagy mi lenne a megoldás ennek kiküszöbölésére.
Előre is köszönöm ha tud valaki tanáccsal segíteni nekem.

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2015.11.25. 08:38 

Sziasztok! Még új vagyok itt és lenne pár kérdésem mert úgy látom itt értenek a megánhoz! ;) Szóval olyan kérdésem van hogy a hátsó ajtó kárpitot hogy lehetne le szedni? a központi zár nem nyitja nem zárja az ajtót! a másik kérdésem pedig hogy a fűtő ventilátor nem melegít megfelelően és hogy mi lehet a baja vagy hogy lehetne hozzáférni? előre is köszönöm a válaszokat! 97" 16 16v szedán

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2015.11.30. 20:43 

Hello

Nos akkor hol is kezdjem :( Van egy 2007es kombi megane-om 1,5dci 106lovas...Kb ennyi a jó benne.Óra szerint 91ezer km és most volt motor felujitásom...az egész egy rossz porlaszto miatt ami csapágyasra vágott egy dugatyumat ami 2 helyen megrepesztette a főtengelyemet js és persze pár szelep is kapott azért.Minden cserélve eddig 530ezerben van a javittatás.Cseréltettem kuplung tárcsát is meg vezérlést is ha már egyszer szétszedték.

Az első hosszabb uton amit észrevettem és ezekre a dolgokra keresem a megoldást:Tempomattal megyek 110zel majd odalépek neki a fordulat felpörög mintha csuszna a kuplung a tempomat megbolondul nem lehet bekapcsolni magátol leáll hibaüzenetet dob ki.Ez mitöl lehet?Elektromos hiba beleszolhat igy a motorba hogy felpörög a fordulatszámom gáz adásnál majd visszaáll normálisba.?

A következő kérdésem hogy hol találom a rendszámvilágitás biztositékját mert nem égnek holott az égők jók.thx

Következő kérdésem hogy 0,-1 fok körül már nehezen indul az auto de nem uugy nehezen mintha az aksi lenne rossz.Cseréljem le az izzzito gyertyákat?A gyári renault varta aksi van még az autoban.

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2015.12.05. 23:00 
Adminisztrátor

120 körüli tempomat meghülyülést már írta más is, neki a kuplung csúszott meg.

Ha felpörög a fordulat, akkor csúszik a kuplung, ez biztos. Ha most cserélték, akkor rosszat tettek bele, vagy nem oda valót.

Rendszámtábla biztosítéka a helyzetjelzőkkel együtt van, szóval ha azok világítanak, akkor az átvezető gumiban lesz a szakadás, kombinál szinte biztos.

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2015.12.05. 23:02 
Adminisztrátor

Vagy ki se cserélték. Bár ez inkább márkaszervizekre jellemző.

Vissza a tetejére 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 91 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Fórum kezdőlap » Szervizek, műhelyek, bontók, benzinkutak