Regisztráció    Belépés    Fórum    Taglista   Keresés    GyIK

Fórum kezdőlap » Megane II.

Fórum szabályok

Technikai, műszaki fórum, túlzott offolásért büntetés, kitiltás járhat!
Szerzői jogvédelem alá tartozó tartalmakat ne kérjetek és ne is tegyetek közzé!

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Esővízelevezető - deformáció
 Hozzászólás Elküldve: 2017.08.19. 12:44 

Sziasztok,

newbie Mégane-osként (májusban vettem, MII 2007-es ph2 GTour) lenne egy olyan kérdésem, hogy:
Az első szélvédő alsó részén ugye ott az esővízelvezető "vájú". Ez szinte mindegyik általam megnézet autónál lefittyent valamennyire - az enyémnél is, a motortérből jobban látható. Ez minimum két gondot tud okozni:
- igen nagy esőnél a víz vmennyi része a motorra csapódik (de autómosásnál is előferdült már), mivel a tömítőgumi sem éri már el a motorháztetőt, átcsordul a víz
- szellőzőmotor beindításakor - külső levegőre állítva a motortérből azt a nem kevés hőmérsékletű levegőt is szippantya, a motor hűtőventillátor bekapcsolásakor pedig hatványozott az onnan szívott levegő... ..télen ez mondjuk csak-csak frankó, de nyáron nemgyerebe.

Nézve ezt az igen kreatív alkatrészt ("vájú"), újrahasznosítot anyagokból lehet (első ránézésre azt hittem karton :lol: ), ami egy idő után elfárad. Másnak is van ilyen problémája? Ha igen, megoldotta-e valahogy ügyesben, vagy csak a csere?

Köszi

Vissza a tetejére 
 Profil Privát üzenet küldése  

Hozzászólás témája: Re: Esővízelevezető - deformáció
 Hozzászólás Elküldve: 2017.08.28. 06:08 

Szia!
Nálam is jelntkezett a probléma, viszont nekem a tömítés (klédergumi) is sérült, hiányos. Ezen a részen kábelkötegelővel összekötöztem a legalsó tálcán készített apró furaton keresztül az egészet, így közel visszakerült az eredeti helyére. A csere esetén a takaró műanyagot, és az alatta levő tálcát is cserélni kellene szerintem.

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2017.09.01. 20:26 

*szajo28 írta:
Szia!
Nálam is jelntkezett a probléma, viszont nekem a tömítés (klédergumi) is sérült, hiányos. Ezen a részen kábelkötegelővel összekötöztem a legalsó tálcán készített apró furaton keresztül az egészet, így közel visszakerült az eredeti helyére. A csere esetén a takaró műanyagot, és az alatta levő tálcát is cserélni kellene szerintem.

Thnx!
Az csúnya lenne, ha az egészet csak egyben lehetne cserélni. :?
Alkalom adtán rákérdezek Rönó szervízben, hogy ilyet lehet-e kapni, ha igen, mennyiért.

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2017.09.22. 16:09 

Még az indexes topicban volt róla szó a nyáron, én is akkor szereztem be.
A következő cikkszámú alkatrésznek nézz utána: 8200 638 054. A ruszki fórumok tele vannak ennek az alternatív megvalósításával.
Az Nagy Lajos király útján levő francia autós bolt (EastWest) 3000 Ft-ért hozta anno.

Az a dolga, hogy a könnyen megrogyó kompozit műanyag elemet alátámassza, viszont a kolegám 2006-os CC-jében ez gyárilag benne volt, az enyémben nem (ugyanúgy 2006-os CC, az enyém német piacos, az övé olasz).

A saját CC-mben ez gyönyörűen meg volt ereszkedve, én is a cserén gondolkodtam, alkatrészt is kerestem, de a bontott ugyan ilyen tróger állapotú volt mind, újonnan meg nem találtam. a 3000 ft-os kis gyász egész szépen megtartja.

*oTo írta:
Sziasztok,

newbie Mégane-osként (májusban vettem, MII 2007-es ph2 GTour) lenne egy olyan kérdésem, hogy:
Az első szélvédő alsó részén ugye ott az esővízelvezető "vájú". Ez szinte mindegyik általam megnézet autónál lefittyent valamennyire - az enyémnél is, a motortérből jobban látható. Ez minimum két gondot tud okozni:
- igen nagy esőnél a víz vmennyi része a motorra csapódik (de autómosásnál is előferdült már), mivel a tömítőgumi sem éri már el a motorháztetőt, átcsordul a víz
- szellőzőmotor beindításakor - külső levegőre állítva a motortérből azt a nem kevés hőmérsékletű levegőt is szippantya, a motor hűtőventillátor bekapcsolásakor pedig hatványozott az onnan szívott levegő... ..télen ez mondjuk csak-csak frankó, de nyáron nemgyerebe.

Nézve ezt az igen kreatív alkatrészt ("vájú"), újrahasznosítot anyagokból lehet (első ránézésre azt hittem karton :lol: ), ami egy idő után elfárad. Másnak is van ilyen problémája? Ha igen, megoldotta-e valahogy ügyesben, vagy csak a csere?

Köszi

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2017.09.25. 10:36 

Ezt a cikkszámú alkatrészt keresd:
8200 638 054

Ez alátámasztja a deformálódó kompozit tálcát, és alátámasztja, hogy zárjon a gumi tömítés. Nem lesz tökéletes, de nagy esőkor, mosáskor általában megfogja a vizet, ha nincs teljesen szétesve.

Nyár elején az indexes topicban is volt róla szó, de már nem találom.

Én egy 1.9dci 2006-os német piacos CC-be tettem bele, mert már lógott nekem is. Szépen alátámasztja.
Kolega szintén 2006-os, de olasz piacos 2.0 dci-jében benne van, hogy gyárilag, azt nem tudni.

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2017.10.11. 21:09 

*Xantomas írta:
Ezt a cikkszámú alkatrészt keresd:
8200 638 054

Köszönöm!!!

Vissza a tetejére 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ]