Regisztráció    Belépés    Fórum    Taglista   Keresés    GyIK

Fórum kezdőlap » Megane II.

Fórum szabályok

Technikai, műszaki fórum, túlzott offolásért büntetés, kitiltás járhat!
Szerzői jogvédelem alá tartozó tartalmakat ne kérjetek és ne is tegyetek közzé!

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 56 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Kinyomócsapágy, kuplung
 Hozzászólás Elküldve: 2010.12.12. 20:43 
Adminisztrátor

Sziasztok!

2008 telén tűnt fel, hogy valami nyikorog az autóban. Eleinte csak indítás után csinálta pár másodpercig, de mindig csinálta indítás után.
Fel is vettem videóra:
http://www.youtube.com/watch?v=Dk1ZsxWusUs
A videó készítése után kiderült, hogy csak akkor nyikorog, ha a kuplungot nyomom, tehát a kinyomócsapágy nyikorog. Zoli megnyugtatott, hogy ez még nem fog szétesni, bírja egy darabig.
Így is volt. Amikor jó idő volt, nem is nyikorgott. Csak a következő télen.
De a következő télen már hosszabb ideig nyikorgott, kellett neki egy kilométer, hogy elhallgasson.
Az idei télen már hidegben nem is nagyon akarta abbahagyni a nyikorgást, csak egy-egy hosszabb úton csendesedett el. Közben összegyűlt rá a pénz és Zolival megcsináltattam a cserét.
Ki lett cserélve a kinyomócsapágy, kuplung szerkezet és tárcsa.
Az eredmény fantasztikus. Hihetetlenül könnyű lett a kuplung, jobban adagolható, nem csak fent fog. És persze megszűnt a nyikorgás.
A kiszedett alkatrészeket megkaptam, a kinyomócsapágy érezhetően nehezen és rágódva forog. Ideje volt kicserélni.
A tárcsát és a szerkezetet azért cseréltettem, mert ennek a műveletnek a munkadíja igen magas, és bonyolult művelet, mindent érdemes cserélni egy szétszedéssel.
Nekem speciel a tárcsa is csere érett volt, a barázdák némelyike már eltűnt, a szegecsig 0,8mm volt hátra. Tárcsát meg szerkezettel együtt szabad cserélni.
De ugye a szerkezet cseréje is jól jött, most van egy könnyű kuplungos kényelmes autóm :)
A kiszedett alkatrészeket itt megnézhetitek: http://picasaweb.google.com/koandris/KuplungSzett?feat=directlink
Ami bonyolította a szerelést, hogy nagyon sokfajta kinyomócsapágy létezik, biztosan csak akkor lehet tudni mi jó bele, amikor megbontják.

Szóval ha halljátok a kuplungot sírni, mint a videón, akkor kezdjétek gyűjteni a pénzt. Én megúsztam 90-ből munkadíjjal együtt, de járhattam volna rosszabbul is anyagilag, ha a drágábbik fajta kinyomó van benne.

Vissza a tetejére 
 Profil Privát üzenet küldése  

Hozzászólás témája: Re: Kinyomócsapágy, kuplung
 Hozzászólás Elküldve: 2011.01.10. 22:30 

Hmmm.. nekem is nyikorog valami, főleg hidegben, indításkor, sőt ha elindulok és váltok vagy hirtelen emelem a fordulatot, akkor is valami sírdogáló hang van, ha kicsit melegszik, akkor már nem.
Folyamatosan nem sír, de a hideghez van köze. Mindig kuplunggal indítok, majd ha ismét elég hideg lesz, akkor próbálom a másik, fékpedálos indítást is kuplung nélkül.

Egész eddig azt hittem, biztosan a bordásszíj megcsúszik a generátoron vagy valami ilyesmi?

Akkor ez nálam is kinyomócsapágy lesz? Az szép.

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2011.01.10. 23:03 
Adminisztrátor

Én két évet jártam vele így a hang megjelenésétől a cseréig. Még épp időben cseréltem mert a tárcsa is a végét járta, de az csöndben persze.
Szóval így visszagondolva örülök, hogy nyikorgott. Ha nem nyikorgott volna, szépen 0-ra kopott volna a kuplung tárcsa és lehetett volna lendkereket cserélni.

Kezd el gyűjteni rá a pénzt, ha a kinyomócsapágy.
Sok városi használat mellett megtett 120e km ette meg a tárcsát. A kinyomócsapágyat viszont szerintem az idő. Hmm kb pont ennyi idős volt az enyém is, amikor elkezdte...

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2011.01.11. 08:08 

KoAn írta:
Én két évet jártam vele így a hang megjelenésétől a cseréig. Még épp időben cseréltem mert a tárcsa is a végét járta, de az csöndben persze.
Szóval így visszagondolva örülök, hogy nyikorgott. Ha nem nyikorgott volna, szépen 0-ra kopott volna a kuplung tárcsa és lehetett volna lendkereket cserélni.

Kezd el gyűjteni rá a pénzt, ha a kinyomócsapágy.
Sok városi használat mellett megtett 120e km ette meg a tárcsát. A kinyomócsapágyat viszont szerintem az idő. Hmm kb pont ennyi idős volt az enyém is, amikor elkezdte...

Én tavaly hallottam először, de csak néha-néha, idén már gyakrabban, bár idén volt -10 fok is. ~80 ezer van az enyémben, nagyobbrészt város. Hát akkor az lesz, 1 fizetés és GYES mellett jó lesz. :? Azért véleményem szerint még kibír egy évet talán.

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2011.01.20. 00:18 

Üdv!Sajna a kinyomóm hidegben egyre jobban sír nekem is!Viszont van "okoskerék" problémám is a szokásos,lefulladással,kerregéssel néha!
kb egy hónapja olajat cseréltem a motorba és a váltóba is,hátha segít!
A kinyomóm azóta is sír(indításkor ,hidegben) viszont a kerék azóta csak egyszer jelentkezett!Talán jót tett neki az elf 5w 40-es olaj?!

A kérdésem hogy szerintetek melyiket kellene előbb kicseréltetnem,sajna jelenleg csak az egyikre van keret!Kinyomó kb. 90ezer, kerék+szíj kb. 110ezer körül, munkadíjjal!
15e km-el ezelőtt lett vezérműszett cserélve vízpumpával,szal ezeket nem nagyon akarom újra cserélni!!

Kinyomó max szétesik "nagyobb" gondot nem okoz,de a kerék ahogy rángatja a szíjat,állítólag el is szakíthatja,akkor viszont súlyos pénzeket kéne költenem rá...!

Szóval dilemma előtt állok,kinyomó vagy okoskerék csere?

nem tudom hova kellett volna,úgyhogy bemásolom ezt az vezérlés módosító kerék nevű topikba is!

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2011.01.20. 07:12 
Adminisztrátor

ott válaszoltam :)

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2011.07.21. 15:49 

üdv!most lett keret a kinyomó cseréjére,de most én is cserélnék mindent(kinyomó,tárcsa szerkezet)!A problémám viszont ,hogy motorszám alapján kuplungeszettből több fajtát hoz fel pl. a fridcar oldala!Pl sachs márkából 3-at is, aminek a leírások alapján a nyomócsőcsatlakozói más méretek!A kinyomót hallottam hogy csak megbontás után lehet tudni hogy 2 vagy 3 csavaros megoldással csinálták!De ezek szerint szettet sem tudok rendelni csak úgy netről?Mivel elég nagy árkülönbségek vannak helyi ,netes és a szerelő részéről mondott árak között!MEGANE2 2003-as,a motorszám: K4M760!köszi ha vki tud segíteni!

vmint márkában is segíthetnétek,számít hogy valeo,luk,vagy más?

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2011.07.22. 17:59 
Adminisztrátor

Valeo.

Én a szerelőre bíztam (Zoli) a dolgot, nem szerezte be drágábban, mint a fridcar-tól vettem volna.

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2011.09.02. 22:58 

sikerült kicserélnem a kuplungot,kinyomóstól mindenestül!Ég és föd a régi és a mostani!
Viszont van egy gondom: amikor eljöttem a műhelyből nem tűnt fel ,csak másnap hogy folyamatosan világít a tolatólámpám!Vissza a szerelőhöz,kivettük a tolató lámpa kapcsolót ami a váltóba megy bele,megtisztítottuk(gondoltuk sok csavarrögzítőt nyomtunk rá)!Visszaraktuk,minden jó csak akkor világít amikor kell!Erre ma indításkor látom hogy megint folyamatosan ég!Mi lehet a gond,eddig ilyet nem csinált!Lehet a kapcsolót kéne kicserélni?

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2011.09.05. 20:45 
Adminisztrátor

váltó olajat cseréltetek?
Amúgy lehet tönkrement a kapcsoló, előfordul.

Vissza a tetejére 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 56 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Fórum kezdőlap » Megane II.