Regisztráció    Belépés    Fórum    Taglista   Keresés    GyIK

Fórum kezdőlap » Megane III.

Fórum szabályok

Technikai, műszaki fórum, túlzott offolásért büntetés, kitiltás járhat!
Szerzői jogvédelem alá tartozó tartalmakat ne kérjetek és ne is tegyetek közzé!

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Check injection, Check Cruise Control
 Hozzászólás Elküldve: 2017.05.02. 08:56 

Sziasztok új vagyok a fórumon-
Ma nekem is megszünt a tempomat... Ha bekapcsolom csak a Check Cruise Control-t látom....
Mondjuk kb. 10 napja megjelent a Service due in 30 day felirat ami már 20-nál jár.
Eléglenne csak nulláznom a szervíz periódusra figyelmeztető feliratot?
Nincs más jelzésem a sárga csavarkulcs sem világít.
Köszi

Vissza a tetejére 
 Profil Privát üzenet küldése  

Hozzászólás Elküldve: 2017.05.05. 20:22 

Nemhiszem, hogy a szervíz ciklus lejáratának, köze lenne a tempomat működéséhez, de ki tudja.. én inkább szalagkábel szakadásra tippelnék. A sebesség limiter sem működik, vagy csak a tempomat?

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2017.05.15. 08:15 

Renault Megane 1,5 DCI 2015

Pár hete voltam szervízben, olajcsere és szoftver frissítés. KM 33000 (25000-nél volt az első olajcseréje).
Olajat és szürőket cseréltek, majd, mivel terhelés alatt motorcsörgésre panaszkodtam, szoftvert frissitettek az autón. Mivel csak városban közlekedtem, nem használtam tempomatot, de most hétvégén az M0-on mentünk és be akartam ezt kapcsolni és semmi, még egy visszajelzés sem volt. Se tempomat se határoló. Olajcserénél le lett 0-va a szervízperiodus. Csütörtökön viszem vissza a szervízbe, remélem rendbe tudják hozni a dolgot (az autó még garanciális).
A motor csörgés nem szünt meg, fölleg 2-es sebesség fokozatban, kigyorsitáskor csörög be. Nem tudom, hogy ez általános jelenség, vagy nem, a szervízben, álló helzetben próbálták ki (gondolom), akkor pedig semmi hang.

Még egy kérdés, vagy kérés: Néztem a biztósíték táblát és nem találok semmilyen leírást, hogy mely biztósíték mit véd. Nincsen valakinek ilyen táblázata, mivel ha valamelyik kiégne, akkor mindet végig kell néznem. Régen volt egy matrica felragasztva a biztosíték tábla ajtajára, de most nincsen ilyen. Csipesz van, de leírás nincsen :-)
A belső biztósíték tábla nekem bal oldalon van a kormány melett (a használati könyv ezen a téren nem ér semmit).

Nos, voltam szervízben vele és kiderült, hogy szoftvert frissitettek és elfelejtették aktiválni a tempomat funkciót, mivel ilyenkor alapállásban a program inaktívra állítja ezt a kényelmi funkciót. :o

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2017.06.21. 14:11 

*cukk írta:
Nemhiszem, hogy a szervíz ciklus lejáratának, köze lenne a tempomat működéséhez, de ki tudja.. én inkább szalagkábel szakadásra tippelnék. A sebesség limiter sem működik, vagy csak a tempomat?

Vannak hibák amik mellé direkt betársít a computer egy tempomat + speed limiter tiltást, hogy nagyobb eséllyel elmenjen az ember a szervízbe. Ilyen volt a "gyenge olajminőség" hibakód is, amit akkor ír be ha túl sok regent futtatott a részecske szűrő egy oljacsere periódusban. Pont ezzel kezdődött ez a téma, ahol olvahattad is, hogy simán az olajcsere periódust nulláztam a műszerfalon és egyből volt tempomat. Szóval van ilyen. Mondjuk erre sem magamtól jöttem rá, Baumgartneres szerelő ismerős adta a tippet telefonon.

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2017.08.01. 15:40 

Sziasztok lenne egy renault megane3 2011 es 1.5dci motoros kisautom ugyan ezzel a hiba kiirassal viszont gépre dugva dtc0544 es hibat dob. Turbina ellenállásirányú hőmérséklet szenzor áramkör esetleg valaki meg tudná súgni melyik szenzorra gondol ő? Köszönöm a segítséget előre.

Vissza a tetejére 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Fórum kezdőlap » Megane III.