Regisztráció    Belépés    Fórum    Taglista   Keresés    GyIK

Fórum kezdőlap » Megane I.

Fórum szabályok

Technikai, műszaki fórum, túlzott offolásért büntetés, kitiltás járhat!
Szerzői jogvédelem alá tartozó tartalmakat ne kérjetek és ne is tegyetek közzé!

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Benzinszűrő csere
 Hozzászólás Elküldve: 2017.03.19. 15:44 

Sziasztok!

2003-mas 1.4 16V benzines lépcsőshátú Megane Classic gépjárművemben szeretném a benzinszűrőt kicserélni. Meg is vettem a cseredarabot, jónak is néz ki, azonban a felfogó bilincssel meggyűlt a bajom. Nem láttam még ilyet, és nem akartam feszegetni nehogy eltörjön. Valaki esetleg el tudja mondani, hogy tudom a szűrőt levenni, ill. a szűrőről a csöveket leszedni? Pár kép:

Kép
Kép
Kép

A zöld gombokkal nem tudom mit kell csinálni. Benyomni próbáltam, nem nagyon ment, csavarhúzóval tudnék még talán aláfeszíteni. A harmadik képen pedig a piros nyíllal jelölt helynél (sajnos nem tudtam jobban lefényképezni) mintha láttam volna egy szétpattintható részt a műanyag bilincsen, lehet hogy ott kell levenni?

A segítséget előre is köszönöm!

Vissza a tetejére 
 Profil Privát üzenet küldése  

Hozzászólás témája: Re: Benzinszűrő csere
 Hozzászólás Elküldve: 2017.05.09. 17:20 

Sziasztok!

2003-mas 1.4 16V benzines lépcsőshátú Megane Classic gépjárművemben szeretném a benzinszűrőt kicserélni. Meg is vettem a cseredarabot, jónak is néz ki, azonban a felfogó bilincssel meggyűlt a bajom. Nem láttam még ilyet, és nem akartam feszegetni nehogy eltörjön. Valaki esetleg el tudja mondani, hogy tudom a szűrőt levenni, ill. a szűrőről a csöveket leszedni? Pár kép:

Kép
Kép
Kép

A zöld gombokkal nem tudom mit kell csinálni. Benyomni próbáltam, nem nagyon ment, csavarhúzóval tudnék még talán aláfeszíteni. A harmadik képen pedig a piros nyíllal jelölt helynél (sajnos nem tudtam jobban lefényképezni) mintha láttam volna egy szétpattintható részt a műanyag bilincsen, lehet hogy ott kell levenni?

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2017.05.11. 19:42 

Nem akarom elhinni,hogy nincs aki cserélt már benzinszűrőt.Vagy ez olyan nagy titok hogy nem lehet elárulni?

Vissza a tetejére 

Hozzászólás Elküldve: 2017.09.11. 17:25 

Sziasztok.Van egy 1994es evjaratu 1.4es Benzines Renault Megane.A ferjem egy hettel ezelott olajat toltott bele.valoszinu tobbet a kelletenel mert azota fullad a kocsi a kipufogo kopi az olajat.az egyik ismeros azt mondta hengercsere.szerintetek???mi lenne a legpraktikusabb es milyen gyertya kell ebbe a tipusba??Esetleg szerencs kornyekbeli Meganos segitseget megkoszonnenk

Vissza a tetejére 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 

Fórum kezdőlap » Megane I.